Pagrindinis » 2017 » rugpjūčio » 09
Balandis: geros sveikatos ir gerovės mėnuo

Balandžio 7-ąją šventėme pasaulinę sveikatos dieną. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikatą apibrėžia kaip visiškos fizinės, protinės ir socialinės gerovės būseną. Todėl pagrindinė sveikos gyvensenos kryptis turi būti žmogaus fizinės prigimties, o ne atskirų fizinio pajėgumo požymių ugdymas, atsižvelgiant į amžių, psichinę ir dvasinę būklę, gyvenseną ir laisvo pasirinkimo teisę. Darniam vystymuisi svarbu užtikrinti sveiką gyvenseną ir skatinti gerovę visose amžiaus grupėse. Pasiekta įspūdingų laimėjimų siekiant padidinti gyvenimo trukmę ir sumažinti dažniausiai vaikų bei nėsčiųjų mirtis lemiančius veiksnius.
16 DVT: Taika ir teisingumas, stiprios institucijos

Taika, teisingumas ir efektyvios, atskaitingos bei įtraukiančios institucijos – darnaus vystymosi esmė. Pastaraisiais dešimtmečiais kai dalis pasaulio galėjo džiaugtis padidėjusiu taikos ir saugumo lygiu. Tačiau didelė dalis šalių vis dar kenčia nuo karinių konfliktų ir žiaurumo, daugybė žmonių patiria žalą dėl silpnų institucijų, neužtikrinamo teisingumo, prieigos prie informacijos informacijos ir esminių laisvių.
Iš izoliuotos Afganistano provincijos: vietiniai jau kovoja su klimato kaitos padariniais

Nenuspėjami potvyniai ir sausros, nežinia kada prasidedanti ir besibaigianti žiema ir pavasaris. Šie gamtos viražai yra tokie artimi Daikondžio provincijos gyventojams, tačiau jie negali suprasti, kodėl jie, o ne Vakarai kenčia klimato kaitos padarinius. Susidūrus su šia neteisybe į pagalbą jiems skuba nevyriausybininkai.
Iš izoliuotos Afganistano provincijos: australai prieš pabėgėlius iš šios šalies kovoja propaganda

15min žurnalistui Paulius Ramanauskas pagal projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ teko išskirtinė galimybė apsilankyti vienoje sunkiausiai prieinamų Afganistano provincijų. Daikondis gali pasigirti saugumu, tačiau dėl atšiauraus klimato, kalnuoto reljefo ir klimato kaitos padarinių provincija kraujuoja prarasdama emigruojantį jaunimą. O Australijos vyriausybė investuoja milijonus, kad juos sustabdytų. Kas efektyviau – propaganda ar nevyriausybininkų pastangos suteikti vietiniams pragyvenimo šaltinį?