Home » Naujienos » Iš izoliuotos Afganistano provincijos: australai prieš pabėgėlius iš šios šalies kovoja propaganda

Iš izoliuotos Afganistano provincijos: australai prieš pabėgėlius iš šios šalies kovoja propaganda

15min žurnalistui Paulius Ramanauskas pagal projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ teko išskirtinė galimybė apsilankyti vienoje sunkiausiai prieinamų Afganistano provincijų. Daikondis gali pasigirti saugumu, tačiau dėl atšiauraus klimato, kalnuoto reljefo ir klimato kaitos padarinių provincija kraujuoja prarasdama emigruojantį jaunimą. O Australijos vyriausybė investuoja milijonus, kad juos sustabdytų. Kas efektyviau – propaganda ar nevyriausybininkų pastangos suteikti vietiniams pragyvenimo šaltinį?

Iš visų matytų Hamido Karzajaus oro uostas turbūt pirmasis, kuriame pakilimo taką supa daugiau įvairiausios karinės technikos nei civilių lėktuvų. Oro uoste griežtai draudžiama fotografuoti, todėl telefonus leidžiama išsitraukti tik lėktuvo ratams pakibus aukštai ore virš Kabulo. Ką jau kalbėti apie kameras. Oro uostas saugomas lyg tikras fortas.

Oro uostas saugomas lyg tikras fortas. Net praėjus muitinę ir išėjus į lauką nerasi nė vieno automobilio, juos gali pamatyti tik tolėliau, už kelių šimtų metrų ir kelių sluoksnių saugumo punktų.

Ne tik ratuotiems, bet ir pėstiesiems draudžiama prisiartinti prie oro uosto, o juos nuo mūsų skyrė spygliuotos tvoros, milžiniški blokai ir būriai pareigūnų.

Tarsi vaikščiojimas ant peilio ašmenų

Kol slinkom pro patikros punktus ir lėtai artėjom prie savo automobilio, pastebėjom danguje pakibusį baltą objektą. Jis priminė miniatiūrinį dirižablį, tačiau tai buvo amerikietiškas dronas, kybantis tiesiai virš JAV ambasados.

Skraidyklė buvo matoma beveik iš kiekvieno Kabulo taško. Ir priminė apie virš miesto metų metams ar net dešimtmečiams pakibusį Damoklo kardą. Ypač – pastaruoju metu. Po šių metų gegužę įvykdytos atakos Kabule jo gyventojai turėtų jaustis lyg vaikščiojantys ant peilio ašmenų.

Diplomatiniame rajone, kur įsikūrusios ambasados, ministerijos, tarptautinės kompanijos ir žiniasklaidos leidiniai, į orą išlėkęs sunkvežimis sukrėtė visą Kabulą. Mustafa pasakojo, jog visi manė, kad ataka įvyko būtent prie jų namų.

Nesvarbu, kad sprogimas gegužės 31 d. įvyko visai kitame rajone, už keleto ar keliolikos kilometrų. Sprogimo banga sudrebino kiekvieno Kabulo gyventojo namus.

Visą straipsnį skaitykite 15min.lt

15min kelionė į Afganistaną organizuota pagal projektą „Žiniasklaida vystymuisi“, remiamą Europos Komisijos. 15min žurnalisto kelionės išlaidos padengtos Europos Komisijos lėšomis. 

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930