Home » Naujienos » Sudėtingiems klausimams moksleiviai siūlo aiškius sprendimus

Sudėtingiems klausimams moksleiviai siūlo aiškius sprendimus

Šių metų sausio 30 – vasario 1 dienomis Vilniuje vyko nacionalinė Mokomojo Europos Parlamento (MEP) sesija, į kurią susirinko 60 moksleivių  iš įvairių Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų.

Savaitgalį jaunieji delegatai komitetuose ir politinėse grupėse rengė rezoliucijas pabėgėlių krizės, skaitmeninių technologijų ir paslaugų ribojimo nacionaliniu mastu, atsinaujinančių energijos šaltinių, demokratijos plėtros Europos Sąjungoje bei kovos su trečiųjų šalių propaganda klausimais, o šiandien jas svarstė ir dėl jų balsavo Plenariniame posėdyje Lietuvos Respublikos Seime.

Energetikos  sektoriuje, anot jaunuolių, nestabilios iškastinio kuro rinkos akivaizdoje atsidūrusi Europos Sąjunga privalo rinktis kokios rūšies kurą rinksis ateityje. “Užteks degint anglis ir naftą! Esu įsitikinęs, kad atsinaujinantys energijos šaltiniai yra teisingiausias sprendimas ilgoje perspektyvoje. 140 procentų – tokią dalį savo vartojimo reikmėms reikalingos energijos Danija pasigamina švariais būdais. Europa, mokykis iš savų, kol nevėlu!” – ragina Andrius Meškuotis, Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pirmininkas.

Informacinio saugumo klausimu “Kultūros ir švietimo komiteto narių nuomone, manipuliacija žmonių protais kelia grėsmę demokratijos principui, kuris sudaro mūsų valstybių pamatą. Todėl, jei  ne draudžiama, propaganda turi būti griežtai kontroliuojama,” – dalijasi komiteto narė Simona Jurkšaitytė,

Dėl skaitmeninės rinkos valdymo bei plėtojimo, kaip vieną svarbiausių sričių jaunuoliai įvardijo geografinio blokavimo pašalinimą, būtent, kad atsidarytų laisvas kelias e.prekybai visose Europos Sąjungos šalyse narėse. “Tai sukurtų daugiau darbo vietų, skatintų konkurenciją bei didintų paslaugų įvairovę. Technologijos yra neatsiejama šiuolaikinio pasaulio dalis, tad, norėdami paspartinti ekonomikos augimą, turime jas kuo geriau išnaudoti,” – teigia Julija Sabaliauskaitė, Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komiteto pirmininkė.

Pabėgėlių klausimas sukėlė įnirtingas diskusijas tarp jaunuolių, jie siūlė skirtingus šios problemos sprendimo būdus. “Pagalba pabėgėliams yra būtina, ir daugiau dėmesio turime skirti pabėgėlių integracijai, jų mokymams tam, kad išvengtume diskriminacijos. Taip pat privalome ugdyti ir ES piliečių tarpkultūriškumą bei jų pagarbą skirtingiems žmonėms ir kultūroms. Įvykiai kaimynystėje patvirtina, kad politinės diktatūros gali priversti žmones palikti savo gimtuosius kraštus ne savo valia,”- sako Gintvilė Bagdonavičiūtė, Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto narė.

« 20 »

Tarptautinis projektas Mokomasis Europos Parlamentas yra skirtas bendrojo lavinimo mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviams. MEP skatina jaunuolius domėtis, gilinti žinias ir supratimą bei padeda jiems susidaryti savarankišką nuomonę ir poziciją svarbiais Lietuvos, Europos ir pasaulio viešojo gyvenimo klausimais. Simuliuodami Europos Parlamento veiklą, dalyviai susipažįsta ir gilinasi į aktualius įvairių sričių klausimus.

Mokomojo Europos Parlamento nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – Europos namai, nevyriausybinė organizacija, vykdanti pilietiškumo ugdymo ir visuomenės informavimo projektus.

Ilgamečiai projektai





2024 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031