Home » Naujienos » Paaiškėjo, kas vyks į Keniją

Paaiškėjo, kas vyks į Keniją

Penktadienio vakarą Vilniuje, kino teatre „Multikinas“, paskelbti fotokonkurso „Pasaulis tavo akimis“ nugalėtojai. Jais tapo įsimintiniausias nuotraukas ir pasakojimus atsiuntę autoriai Berta Tilmantaitė, Saulius Damulevičius ir Akvilė Norkutė. Pastaroji sausį vyks į Keniją – jai atiteko pagrindinis konkurso prizas.

Europos metams vystymuisi minėti skirtas fotoreportažų konkursas sudomino gausų būrį profesionalių fotografų ir fotografijos mėgėjų – keliautojų, savanorių ir kitais tikslais besivystančiose šalyse apsilankiusių žmonių. Iš beveik 80-ies užsiregistravusių savo darbus konkursui atsiuntė 49 žmonės.

„Nugalėtojai A.Norkutė, B.Tilmantaitė ir S.Damulevičius atitiko labai aukštus konkurso reikalavimus: fotografijų meninės kokybės, vystymosi problematikos atspindėjimą, ir raiškų, tikslų tekstą, papildantį vaizdą“, – sakė viena iš konkurso organizatorių, Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos komunikacijos vadovė Giedrė Biržytė.

10697328_10153205133425994_382335761387950150_o
Foto konkurso nugalėtoja – Akvilė Norkutė – ir jos darbai

Pasak jos, vystymasis yra gana nauja tema Lietuvoje, tad konkurso rengėjai galėjo tik spėlioti, ar dalyviai tinkamai supras konkurso tikslą ir bus pakankamai norinčių dalyvauti. Galime pasidžiaugti ir net fiksuoti pokytį: yra daug keliaujančių žmonių, žvelgiančių giliau, už stereotipų rėmų.

„Juk reikia ne tik keliauti – reikia atrasti neturistinę besivystančių šalių realybę ir stengtis suprasti platesnį problemų kontekstą. Maža to, vienas konkurso reikalavimų buvo laikytis vaizdavimo etikos ir pateikti fotografijas, tik esant fotografuojamų asmenų sutikimui. Tai – didelis iššūkis bet kam“, – kalbėjo pašnekovė.

Konkursui atsiųstą medžiagą vertino komisija, kurią sudarė keliautojas ir fotografas Tomas Tumalovičius, AidWatch stebėtojas Julius Norvila, kino festivalio „Nepatogus kinas“ organizatorius Gediminas Andriukaitis, fotografė ir www.easyfoto.lt įkūrėja Rūta Šimonytė, portalo 15min.lt rubrikos „Pasaulis kišenėje“ redaktorė Raimonda Mikalčiūtė bei viešosios įstaigos „Europos namai“ direktorė Judita Akromienė.

Laimėtojai buvo renkami atsižvelgiant į abu kriterijus – stiprūs turėjo būti ir užfiksuoti kadrai ir papasakota istorija.

Kartu su kitos nugalėtojos Akvilės Norkutės fotografijomis galima apskrieti pasaulį ir labai tiesiogiai pajusti kaip grožis kartais turi savo „tamsiąją“ pusę.

akvile_norkute_2015_mauritanija-copy-2-5620ae2862cc3

Pavyzdžiui, po išraiškingu dangumi nuostabiai švytintis žuvimi nuklotas vandenyno krantas – tai žvejų išgyvenimo dramos, o ne gerovės išraiška. Mauritanijos žvejai netenka savo pajamų ir maisto šaltinio, nes užsienio kompanijos taip pat žvejoja jų vandenyse ir po jų žvejybos vietiniams nebelieka žuvų.

berta_tilmantaite_2013_malaizija-3-copy-5620aeec2a989

Sunku net įsivaizduoti, kiek darbo įdėta į žurnalistės ir fotografės Bertos Tilmantaitės mini reportažus iš Malaizijos jūros klajoklių gyvenimo ir Peru jūros dumblių rinkėjų gyvenimo.

saulius_damulevicius_2014_kingtom_fritaunas_siera_leone-copy-5620ce45254aa

Nugalėtoja keliaus į Keniją, dalyvių darbai – po Lietuvą

Pirmosios vietos laimėtojai Akvilei Norkutei atiteko 10-ies dienų kelionė į Keniją. 2016 m. sausio pabaigoje ji kartu su žurnalistais (nes konkursas taip pat yra projekto „Žiniasklaida vystymuisi“ dalis) vyks į Keniją fiksuoti naujų istorijų apie žmones, kurie oriai stengiasi gyventi tokiomis aplinkybėmis, kokias tik retas patiria Europoje.

Antrosios vietos laimėtojui – B.Tilmantaitei, kuri šiuo metu ne Lietuvoje, bus įteiktas 300 eurų kuponas fototechnikos prekėms įsigyti.

Užėmęs trečiąją vietą S.Damulevičius gaus pakvietimus dviems į „Gera muzika gyvai“ organizuojamus pasaulio muzikos ir bliuzo koncertus Vilniuje arba Kaune 2015-2016 rudenį, žiemą ir pavasarį.

Paskatinamaisiais prizais, kuriuos įsteigė Europos Komisijos Atstovybė Lietuvoje, taip pat bus apdovanojami kiti komisijos atrinkti dalyviai. Daugumos jų darbus jau galima apžiūrėti parodoje „Multikine“ (Ozo g. 18), kur ji  veiks spalio 16 – 20 ir 22 – 25 dienomis. Spalio 26 – 30 dienomis parodą galėsite apžiūrėti Europos informacijos centre (Gedimino pr. 16 (įėjimas iš Vilniaus g.)).

Vėliau paroda kelsis į Klaipėdą „Kultūros fabriką“ (Bangų g. 5A) – lapkričio 4 – 8 dienomis. Lapkričio 16 – 26 dienomis išvysti ją bus galima ir Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto foje (S.Daukanto g. 58).

Iki metų pabaigos paroda aplankys dar 16 Lietuvos miestų ir miestelių. Vėliau keliaus į Latviją, Slovakiją, Estiją, kur bus eksponuojama su projekto partnerių rengtų konkursų atrinktomis fotografijomis.

Visas dalyvių nuotraukas netrukus bus galima išvysti www.pagalba.org puslapyje.

Šaltinis 15min.lt, pilnas straipsnis čia.

Ilgamečiai projektai

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031