Home » Naujienos » Geriausio straipsnio autorius toliau tyrinės Afriką

Geriausio straipsnio autorius toliau tyrinės Afriką

Rugsėjo 29 d. pasibaigusiam Žiniasklaida vystymuisi (Media4Development) konkursui  pateikti 23 žurnalistiniai darbai, kuriuose pristatomos autorių patirtys ir įžvalgos apie gyvenimą tokiose šalyse, kaip Kambodža, Iranas, Ukraina, Palestina, Tanzanija ar Ekvadoras. Temų spektras itin platus: nuo tradicinio moterų apipjaustymo Afrikoje, pamintų vietos bendruomenių teisių, sunkiai įveikiamų kliūčių gyventojams mokytis iki šiandieninių migracijos iššūkių ir aplinkosauginių grėsmių, ypač aktualių besivystančiose šalyse. Šiuos klausimus autoriai tyrinėja platesnėje perspektyvoje, tiek žvelgdami į vakarų valstybių įtaką ir interesus bei paramos sudaromas galimybes jų raidai.

„Nesitikėjau, kad gausime tiek daug profesionalių darbų. Nudžiugino žanrų bei raiškos, įskaitant ir multimedinę, įvairovė. Konkursui pateikti darbai liudija, jog vis daugiau profesionalių žurnalistų ir žurnalistikos mėgėjų  po pasaulį keliauja ne tik turistiniais tikslais. Šie straipsniai kalba apie socialinius klausimus, kelia kompleksines problemas bei pristato žmonių gyvenimą ir sunkumus, patiriamus tolimuose kraštuose. Išties nelengva bus išrinkti geriausią,“ – sako Judita Akromienė, viena iš konkurso organizatorių, viešosios įstaigos „Europos Namai“ vadovė.

„Nors mūsų pašto dėžutes pasiekusių darbų kokybė ir raiška varijuoja nuo labai kokybiškų iki išties žemos kokybės, visus juos vienija pastangos į vystomąjį bendradarbiavimą pažvelgti giliau.  Dauguma autorių pademonstravo gebėjimus pasakojimą perteikti patraukliu stiliumi, kuris peržengia oficialios, apibendrintos vystomojo bendradarbiavimo politikos ribas ir atspindi  “Media4Change” judėjimo vertybes,“ – antrina Neringa Jurčiukonytė,  „Media4Change“ iniciatyvos atstovė.

Akvile_Norkute_2013_Indonezija2 copy

Spalio mėnesį konkursui pateiktus straipsnius vertins kompetentinga komisija: Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė Agnė Skamarakaitė, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje atstovė Aušra Naričiūtė, viešosios įstaigos „Psichikos sveikatos perspektyvos“ atstovė Ugnė Grigaitė, viešosios įstaigos „Europos namai“ direktorė Judita Akromienė, „Media4Change“ projekto atstovė Neringa Jurčiukonytė ir „Žiniasklaida Vystymuisi“ projekto atstovas Žilvinas Švedkauskas.

Komisijai atrinkus geriausius konkurso straipsnius, pirmąją vietą užėmusio darbo autorius bus apdovanotas pažintine kelione į Keniją. Antrąją vietą užėmusiam dalyviui bus įteikti pakvietimai į „Gera Muzika Gyvai“, organizuojamus 2015–2016 metų rudens – pavasario sezono pasaulio muzikos koncertus. Kitų atrinktų straipsnių autoriai taip pat bus apdovanoti paskatinamaisiais prizais.

Komisijos atrinkti darbai bus platinami žiniasklaidos priemonėse, taip pat skelbiami konkurso partnerių interneto svetainėse.

Konkursu siekiama atidžiau pažvelgti į vystomąjį bendradarbiavimą ir paskatinti viešas diskusijas apie Lietuvos vaidmenį prisidedant prie teigiamų pokyčių besivystančiose pasaulio valstybėse.

Konkursas organizuojamas viešosios įstaigos „Europos namai“ kartu su tarptautiniu judėjimu už aukščiausius standartus žurnalistikoje „Media4Change“.

Tarptautinį projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ (Media4Development) finansuoja Europos Sąjunga. Projekte taip pat dalyvauja nevyriausybinės organizacijos „Mondo“ (Estija), „People in Need“ (Čekija), „PMVRO Slovakia“ (Slovakija), „Green Liberty“ (Latvija), žiniasklaidos ir vystymosi fondas „VIKES“ (Suomija) ir nevyriausybinių organizacijų Afganistano grupė „BAAG“ (Didžioji Britanija ir Airija).

Ilgamečiai projektai

2024 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930