Home » Naujienos » Paaiškėjo, kuris žurnalistas vyks į Keniją!

Paaiškėjo, kuris žurnalistas vyks į Keniją!

Paaiškėjo straipsnių konkurso, surengto pagal projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ (Media4Development), nugalėtojai. Žurnalistai ir žurnalistikos mėgėjai buvo kviečiami pateikti autorinius darbus apie savo patirtis besivystančiame pasaulyje ir čia kylančių socialinių, kultūrinių, ekonominių ar politinių problemų analizę, taip skatinant alternatyvų kalbėjimą apie šias šalis. Konkursui pateikti 23 darbai, iš kurių komisija, sudaryta iš žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų ir institucijų atstovų, išrinko įžvalgiausiai vystomojo bendradarbiavimo problematiką atskleidžiančius darbus.

Pirmąją vietą užėmė ir pažintinę kelionę į Keniją laimėjo vertėja bei dokumentinio kino kūrėja Vaida Blažytė. Savo straipsnyje autorė pasakoja apie filmo, skirto Tanzanijos albinosų kultūrinei trupei, kūrybos užkulisius ir atskleidžia nepavydėtiną šios žmonių grupės padėtį Afrikoje, nulemtą ne tik  įgimto polinkio odos vėžiui, bet ir neigiamo visuomenės požiūrio, prietaringumo ir teisių suvaržymo.

Antrąją vietą laimėjo žurnalistė ir fotografė Berta Tilmantaitė ir jos straipsnis „Vandenyno žmonės”, pasakojantis apie nykstančios etninės jūros klajoklių grupės kasdienybę Koralų trikampyje priverstinai atsisakant savo įprasto gyvenimo būdo modernėjančiame pasaulyje.

Trečiosios vietos nugalėtoju tapo Paulius Ramanauskas, konkursui pateikęs projekto “#paskuipabėgėlius” straipsnius, iš arti žvelgiančius į šiandieninę migracijos krizę Artimuosiuose Rytuose ir Europos Sąjungoje.

“Konkurso darbų temų spektras labai įvairiaspalvis: nuo vienuolio profesijos paklausos dėl galimybės gauti išsilavinimą Tailande, apartheidui prilygstančių sąlygų Palestinoje, neteisėto čiabuvių iškeldinimo Kenijoje ir Kambodžoje iki ryžtingiausių pabėgėlių pastangų patekti į Europą, vandenyno gyventojų sėslėjimo Koralų trikampyje ir albinosų kultūrinės revoliucijos Tanzanijoje. Tačiau beveik visiems autoriams būdingas vienas dalykas: jų stebėsenos lauko centre – paprastų žmonių, gyvenimai, žmonių, kenčiančių dėl visuomenės prietarų, karo, neteisėtų valdžios sprendimų, globalizacijos padarinių ir kitų veiksnių.” – sako konkurso organizatorė Judita Akromienė.

Konkurso apdovanojimai vyks gruodžio mėnesio pradžioje. Apie tikslią renginio vietą ir laiką pranešime netrukus. Apdovanoti bus ne tik pirmųjų vietų nugalėtojai, bet ir kiti konkurso dalyviai. Prie sveikinimų prisidės ir Europos Komisijos Atstovybė Lietuvoje.

Konkursas organizuojamas kartu su tarptautiniu judėjimu už aukščiausius standartus žurnalistikoje „Media4Change“. 

Tarptautinį projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ (Media4Development) finansuoja Europos Komisija, Projekte taip pat dalyvauja nevyriausybinės organizacijos „Mondo“ (Estija), „People in Need“ (Čekija), „PMVRO Slovakia“ (Slovakija), „Green Liberty“ (Latvija), Žiniasklaidos ir vystymosi fondas „VIKES“ (Suomija) ir nevyriausybinių organizacijų Afganistano grupė „BAAG“ (Didžioji Britanija ir Airija). Projektu siekiama kartu su žiniasklaida didinti visuomenės supratimą apie globalizacijos sąsajas ir iššūkius.

Ilgamečiai projektai

2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829