Home » Naujienos » Neabejingi besivystančių šalių tematikai žurnalistai kviečiami laimėti kelionę į Aziją ar Afriką

Neabejingi besivystančių šalių tematikai žurnalistai kviečiami laimėti kelionę į Aziją ar Afriką

Kviečiame įžvalgius ir originalius  žurnalistus dalyvauti konkurse bei atskleisti besivystančių šalių istorijas. Čia savo pasakojimus ne tik paskleisite dar platesnei autorijai, bet ir sulauksite prizų. Konkurso tikslas – supažindinti Lietuvos žmones su besivystančių šalių politiniais, ekonominiais, socialiniais ir aplinkosauginiais iššūkiais.

Paramą teikiančių tarptautinių organizacijų ir vyriausybių ataskaitos bei surinkta statistika dažniausia parodo oficialią, apibendrintą vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimo pusę. Konkurso organizatoriai siekia pažvelgti į vystomąjį bendradarbiavimą giliau ir paskatinti viešas diskusijas apie tai, koks Lietuvos vaidmuo keičiant gyvenimą šiuose kraštuose.

Kas gali dalyvauti konkurse?

Konkurse gali dalyvauti žurnalistai profesionalai ir mėgėjai, kuriems konkurso paskelbimo dieną yra suėję 18 metų ir kurie yra nuolatiniai ar ilgalaikiai Lietuvos gyventojai. 

Kaip dalyvauti konkurse?

Konkurso trukmė

Konkursas vyks iki šių metų rugsėjo 29 d. (imtinai).

Ką galite laimėti?

  • Geriausio darbo autorius ar autorė bus apdovanotas/-a kelione į vieną iš Afrikos ar Azijos šalių. Kelionė bus organizuojama konkurso rengėjų, siekiant geriau susipažinti su besivystančių šalių aktualijomis. Visos kelionės išlaidos bus apmokėtos.
  • Antrosios vietos nugalėtojui/-ai bus įteikti pakvietimai dviems asmenims į „Gera muzika gyvai“ organizuojamus pasaulio muzikos ir bliuzo koncertus Vilniuje arba Kaune 2015-2016 rudenį, žiemą ir pavasarį.
  • Paskatinamaisiais prizais taip pat bus apdovanoti ir kiti Komisijos atrinkti dalyviai.

Atrinkti žurnalistiniai darbai bus patalpinti konkurso organizatorių bei informacinių partnerių svetainėse bei socialiniuose tinkluose, o pirmąją vietą laimėjusio/s autoriaus/-ės darbas bus išverstas ir paskelbtas 2015 m. rudenį projekto partnerių viešų renginių metu Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Estijoje, Latvijoje ir Slovakijoje.

Kaip rinksime nugalėtojus?

Darbus vertins ir atrinks komisija, sudaryta iš žurnalistikos ir vystomojo bendradarbiavimo specialistų. Pagrindiniai vertinimo kriterijai yra šie:

  • Temos aktualumas, problemiškų ir kompleksinių klausimų iškėlimas.
  • Autoriaus gebėjimai pasakojimą perteikti patraukliu, apgalvotu pasakojimu.
  • Atitikimas konkurso temai: vystomasis bendradarbiavimas.
  • Žurnalistų etikos principų, nustatytų Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekse paisymas.

Išsamesnė informacija pateikiama konkurso taisyklėse. 

Organizatoriai

Konkursas organizuojamas kartu su Media4Change ir Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma.

Šis konkursas yra rengiamas pagal tarptautinį projektą Žiniasklaida vystymuisi (Media4Development), kurį finansuoja Europos Sąjunga. Projekte taip pat dalyvauja Estijos nevyriausybinė organizacija MondoPIN (People in Need, Čekija), PMVRO Slovakia (Slovakijos NVVBO platforma), Green Liberty (Latvija), VIKES (Suomijos fondas žiniasklaidai ir vystymuisi) ir BAAG (Britanijos ir Airijos organizacijų Afganistano grupė).

m4d logo-su hashtag

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930