Home » Naujienos » Ką po rinkimų veikia Vilniaus politikai?

Ką po rinkimų veikia Vilniaus politikai?

Vilniaus jaunuoliai susitiko su miesto tarybos nariais – Aušrine Armonaite (LRLS), Vytautu Mitalu (LRLS), Adomu Bužinsku (TS-LKD) bei Gintautu Palucku (LSDP) aptarti, ką jie nuveikė po rinkimų. Ypatingas dėmesys diskusijoje skirtas jaunimo klausimams.

Pasak Aušrinės Armonaitės, miesto plėtrai itin svarbu pritraukti  naujų investicijų. Savivaldybės vykdomos iniciatyvos ne tik pritrauks naujus užsienio verslininkus, bet ir užtikrins aukštą gyvenimo kokybę, taip didinant verslių žmonių norą kurti naujas darbo vietas Vilniuje. Tačiau verslo projektų plėtrai, anot tarybos narės, trukdo nacionalinių institucijų, kontroliuojančių nenaudojamus valstybinius žemės sklypus ir pastatus, neveiksmingumas.

Kalbėdami apie jaunimo įsidarbinimo galimybes sostinėje, politikai vienbalsiai sutiko, jog patys jauni žmonės turėtų aktyviau dalyvauti savanoriškoje veikloje, nevyriausybinėse organizacijose, kur jie gali įgyti darbui būtinų įgūdžių. Jaunojo TS-LKD tarybos nario Adomo Bužinsko nuomone, „jei esi jaunas, aktyvus žmogus, tikrai įmanoma susirasti darbą“. O dėl jaunų žmonių, dirbančių ne pagal išsilavinimą, daugėjimo, Vytautas Mitalas suabejojo darbo pagal specialybę samprata šiuolaikinėje sparčiai kintančioje visuomenėje. Anot jo, specialybių įvairovė yra itin didelė ir nuolat atsiranda naujų krypčių, todėl yra vis sudėtingiau dirbti pagal pagrindinį savo išsilavinimą.

Iš jaunimo įsitraukimo į viešąjį gyvenimą, politikai įvardijo jau dabar veikiančius instrumentus ir būdus: kelti jaunimo klausimus pasitelkiant jaunimo organizacijas; pasinaudoti vieša duomenų prieiga, kur viešinami tarybos posėdžių vaizdo įrašai, pagrindiniai sprendimų priėmimo dokumentai ir kt.; savo problemomis ir siūlymais dalintis Facebook tinkle, „užtaginant“ politiką, taip priverčiant jį viešai reaguoti ir įtraukti klausimą į savo darbotvarkę.

Politikai pažymėjo, jog aktyvus jaunimo įsitraukimas į savivaldybės veiklą yra būtinas, nes tuomet politikai gali pirmenybę teikti šių problemų sprendimui. Štai politikams kandidatuojant į Seimą, retai kalbama apie jauniems žmonėms rūpimus klausimus, kadangi jaunimas balsuoja itin pasyviai. Taigi aktyvus dalyvavimas pilietinėje veikloje turėtų prasidėti savivaldose.

VIlniaus susitikimas2

Diskusijos pabaigoje politikai įvardijo savo artimiausių metų darbus miesto taryboje.

Vytautas Mitalas imsis mokyklų kokybės gerinimo, ypač kuriant gerą vidaus atmosferą ir užtikrinant aukštą mokyklų vadovų  kvalifikaciją.

Aušrinė Armonaitė stiprins savižudybių prevencijos programą, gerins viešąsias paslaugas.

Adomas Bužinskas:  kovos su korupcija savivaldybės administracijoje, tęs projektą dėl efektyvesnio seniūnijų valdymo, įtraukiant bendruomenes į aktyvesnį dialogą su savivaldybe.

Gintautas Paluckas: gerins būsto pritaikymo neįgaliesiems sistemą.

Iniciatyva “Žinau, ką renku” po tiesioginių mero ir savivaldybių tarybų rinkimų stebi, ką veikia išrinktieji politikai bei kaip įgyvendina savo priešrinkiminius pažadus. Tuo tikslu organizuojami susitikimai su politikais, taip pat sudaryta galimybė užduoti politikams rūpimus klausimus virtualioje platformoje www.zinaukarenku.lt. Iniciatyvos veiklą taip pat stebėkite mūsų Facebook paskyroje. 

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930