Home » ivykiai » Apdovanoti „Žiniasklaida vystymuisi“ žurnalistų straipsnių konkurso nugalėtojai

Apdovanoti „Žiniasklaida vystymuisi“ žurnalistų straipsnių konkurso nugalėtojai

Gruodžio 9 d. įvyko vystomojo bendradarbiavimo straipsnių konkurso, surengto pagal projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ (Media4Development) nugalėtojų apdovanojimai. Nugalėtojai paskelbti konkurso partnerio – Nacionalinio socialinės integracijos instituto – bičiulių apdovanojimų vakaro metu Vilniuje, viešbutyje Domus Maria. Fotografijos Laimos Urbanavičiūtės.

Pirmąją vietą užėmė vertėja bei dokumentinio kino kūrėja Vaida Blažytė. Savo straipsnyje autorė pasakoja apie filmo, skirto Tanzanijos albinosų kultūrinei trupei, kūrybos užkulisius ir atskleidžia nepavydėtiną šios žmonių grupės padėtį Afrikoje, nulemtą ne tik  įgimto polinkio odos vėžiui, bet ir neigiamo visuomenės požiūrio, prietaringumo ir teisių suvaržymo. Ji bus apdovanota pažintine kelione į Keniją.

Vaida_Blaz.jpg
Vaida Blažytė

Antrąją vietą laimėjo žurnalistė ir fotografė Berta Tilmantaitė bei jos straipsnis „Vandenyno žmonės”, pasakojantis apie nykstančios etninės jūros klajoklių grupės kasdienybę Koralų trikampyje priverstinai atsisakant savo įprasto gyvenimo būdo modernėjančiame pasaulyje. Ji apdovanojama 100 eurų čekiu foto technikai įsigyti.

str_apdovan.jpg
Judita Akromienė – Europos namų direktorė – įteikia apdovanojimą Bertai Tilmantaitei

Trečiosios vietos nugalėtoju tapo Paulius Ramanauskas, konkursui pateikęs projekto “#paskuipabėgėlius” straipsnius, iš arti žvelgiančius į šiandieninę migracijos krizę Artimuosiuose Rytuose ir Europos Sąjungoje. Jis bus apdovanotas metiniu bilietu į visus „Gera muzika gyvai“ koncertus.

straipsn.jpg
Judita Akromienė – Europos namų direktorė – įteikia apdovanojimą Pauliui Ramanauskui

Iš viso konkursui pateikti 23 darbai, kuriuose pristatomos autorių įžvalgos apie gyvenimą tokiose šalyse, kaip Kambodža, Iranas, Ukraina, Palestina, Tanzanija ar Ekvadoras. Žurnalistai ir žurnalistikos mėgėjai buvo kviečiami pateikti autorinius darbus apie savo patirtis besivystančiame pasaulyje ir čia kylančių socialinių, kultūrinių, ekonominių ar politinių problemų analizę, taip skatinant alternatyvų kalbėjimą apie šias šalis. Temų spektras itin platus: nuo tradicinio moterų apipjaustymo Afrikoje, pamintų vietos bendruomenių teisių, sunkiai įveikiamų kliūčių gyventojams mokytis iki šiandieninių migracijos iššūkių ir aplinkosauginių grėsmių, ypač aktualių besivystančiose šalyse.

Projekto dovanos bei padėkos įteiktos ir visiems dalyviams bei komisijos nariams. Prie sveikinimų prisidėjo ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Projektas „Žiniasklaida vystymuisi“ (Media4Development), finansuojamas Europos Komisijos.  Projekte dalyvauja nevyriausybinės organizacijos: viešoji įstaiga „Europos namai“,Nacionalinė Nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NVVBO),„Mondo“ (Estija), „People in Need“ (PIN, Čekija),„PMVRO Slovakia“ (Slovakija), „Green Liberty“(Latvija), Žiniasklaidos ir vystymosi fondas (VIKES, Suomija) ir Nevyriausybinių organizacijų Afganistano grupė (BAAG. Didžioji Britanija ir Airija). Projektu siekiama kartu su žiniasklaida didinti visuomenės supratimą apie globalizacijos sąsajas ir iššūkius.

Straipsniai netrukus bus paskelbti šioje svetainėje, taip pat  Facebook‘e.

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930