Kaip organizuoti savanorišką veiklą ekstremaliosios situacijos metu?
Rekomendacijos skirtos padėti nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) saugiai organizuoti savanorišką veiklą pandemijos metu, taip pat atsiradus kitų ekstremalių aplinkybių. Savivaldybių ir NVO bendradarbiavimo svarba ypač išryškėjo karantino laikotarpiu, kai dėl savivaldybėse išaugusių socialinių paslaugų poreikio ir padidėjusio žmonių, kuriems reikėjo pagalbos, skaičiaus ženkliai išaugo veiklos apimtys.
Kaip organizuoti savanorišką veiklą ekstremaliosios situacijos metu: metodinės rekomendacijos nevyriausybinėms organizacijoms
Rekomendacijos skirtos padėti nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) saugiai organizuoti savanorišką veiklą pandemijos metu, taip pat atsiradus kitų ekstremalių aplinkybių.
Savivaldybių ir NVO bendradarbiavimo svarba ypač išryškėjo karantino laikotarpiu, kai dėl savivaldybėse išaugusių socialinių paslaugų poreikio ir padidėjusio žmonių, kuriems reikėjo pagalbos, skaičiaus ženkliai išaugo veiklos apimtys.
(daugiau…)II rinkimų turas lemiamas? Kandidatams taip neatrodo – apygardos, kuriose Žinau, ką renku debatai neįvyks
Pirmajame Seimo rinkimų ture džiaugėmės nemažu rinkėjų aktyvumu – jų iš viso atėjo daugiau nei 47% ir jau antrus Seimo rinkimus iš eilės rekordiškai daug, net 38,7% jaunimo. Tiesa, buvo išrinkta tik dalis Seimo, o dar beveik pusė paaiškės II rinkimų ture. Tačiau dalis politikų panašu jau susitaikė su rinkimų rezultatu ir nebemato poreikio diskutuoti su rinkėjais – net 15 apygardų jaunimo iniciatyvos Žinau, ką renku debatai neįvyks kandidatams atsisakius dalyvauti debatuose.
Nemažas pirmojo Seimo rinkimų turo aktyvumas nestebina – visą rudenį netrūko debatų – jų vien jaunimo iniciatyvos Žinau, ką renku savanoriai suorganizavo 70 – visose Lietuvoje esančiose vienmandatėse apygardose, kurie nepaisant pandemijos sutraukė beveik 3000 žiūrovų į sales ir 150 000 prie ekranų. Tačiau būtent lemiamas antrasis Seimo rinkimų turas pasižymi kur kas mažesniu rinkėjų susidomėjimu. Štai 2016 m. antrajame ture balsavo kiek daugiau nei 37% visų amžiaus grupių ir vos 24% jaunų rinkėjų.
“Prieš pirmąjį rinkimų turą nemažai diskutuota apie debatus ir jų kokybę. Ne vienas pastebėjo, kad didžiausias jų trūkumas – pernelyg didelis kiekis dalyvaujančių kandidatų. Tikime, kad būtent II rinkimų turo debatai, kai lieka tik du daugiausiai palaikymo sulaukę politikai, galima ne tik geriau įvertinti jų stipriąsias ir silpnąsias puses, bet kokybiškai ir giliai diskutuoti, atsakyti į gausybę rinkėjų klausimų, o svarbiausia – suprasti abiejų kandidatų ateities vizijas. Tik aktyviai diskutuodami ir kalbėdami apie rinkimus galime tikėtis didesnio rinkėjų aktyvumo ir sąmoningumo II ture. Būtent to tikėjomės antro turo debatuose. Tačiau panašu, kad politikų populiariausia komunikacijos forma išlieka kalbėti ant bačkos, be kitų nuomonių – sako Guoda Vaitiekutė, Žinau, ką renku savanorė.
Valdžia prieš rinkimus nusprendė: vaikams nereikia neformaliojo švietimo
Trečiadieni Vyriausybei netikėtai priėmus sprendimą nuo spalio 26 d. dviem savaitėms sustabdyti arba TIK nuotoliniu būdu vykdyti neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) veiklas, tiek paslaugų teikėjai, tiek gavėjai – vaikai ir jų tėvai – nustebo. Tuo tarpu suaugusieji į sporto klubus ar sporto varžybas eiti galės. Tad kuo remiantis buvo priimtas šis sprendimas?