-
Learn before you vote 2024 2023 m. rugsėjis – 2024 m. birželis
Artėjant 2024 m. Europos Parlamento rinkimas, „Europos namai“ ir politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ įgyvendina naują projektą. Projektu siekiama remti demokratinį piliečių įsitraukimą, sukuriant erdves tiesiogiai diskutuoti apie Europos Sąjungą ir Europos Parlamentą, rengiant mokymus, skirtus ugdyti įgūdžius ir žinias apie ES institucijas, funkcijas ir informuojant, kodėl kiekvienas balsas Europos Parlamento rinkimuose svarbus.
(daugiau…) -
Critical Thinkers
2021 m. rugsėjis – 2023 m. liepa
Europos namai pradeda įgyvendinti projektą „Critical Thinkers“, kuriuo siekiama ugdyti kritinį jaunų žmonių mąstymą ir sąmoningą jų dalyvavimą viešajame gyvenime. Projektas sujungia trijų Baltijos šalių organizacijų (Sceptical Society iš Latvijos, Shokkin Group iš Estijos ir Europos namai koordinuojamo tinklo „Žinau, ką renku“ iš Lietuvos) patirtį dirbant su medijų raštingumu, politiniu dalyvavimu ir mokymo metodų rengimu.
-
Švietimas po NVO didinamuoju stiklu
Europos namai kartu su partneriais pradėjo įgyvendinti projektą „Švietimas po NVO didinamuoju stiklu“, kuro tikslas – sukurti sąlygas ir sustiprinti nevyriausybinių švietimo organizacijų į(si)traukimą į švietimo politikos įgyvendinimą visose jos įgyvendinimo pakopose (nuo konkrečių švietimo paslaugų teikimo iki sprendimų priėmimo) ir srityse (ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo).
-
Žinau, ką renku savivaldoje
2020 m. gruodis – 2023 m.
„Europos namai” kartu su jaunimo politikos stebėsenos tinklu „Žinau, ką renku” ir organizacijomis partnerėmis įgyvendina projektą „Žinau, ką renku savivaldoje”, kurio tikslas – skatinti jaunų žmonių aktyvų, informuotą ir sąmoningą dalyvavimą vietos savivaldos rinkimuose ir vietos sprendimų priėmime per išrinktų politikų veiklos stebėseną.
-
Naujoji švietimo paradigma konkurencinėmis sąlygomis
2018-2021
Projekto tikslas – sudaryti konkurencingą teisinę, administracinę ir finansinę aplinką nevyriausybinėms švietimo organizacijoms aktyviai dalyvauti švietimo politikos formavime ir įgyvendinime.
-
Politikos stebėsenos platforma Žinau, ką renku
2014 iki šiol
Lietuvos jaunimo, kuriam rūpi skaidri politika ir politiškai raštingo rinkėjo pasirinkimas, iniciatyva. Jaunuoliai susibūrė Mokomojo Europos Parlamento veikloje, kuri išplėtojo dalyvių politines žinias, išugdė jų politinį įžvalgumą ir sąmoningumą. Ši veikla, sutelkusi aktyvius 16-29 metų amžiaus jaunuolius, paskatino imtis iniciatyvos įgytas žinias ir gebėjimus panaudoti ir viešajame gyvenime. Įsitikinus, jog Lietuvoje stinga tiesioginių bendravimo ir bendradarbiavimo įrankių tarp visuomenės ir valdžios, sukurta interneto platforma, skatinanti politikų atskaitomybę ir jų dialogą su piliečiais. Siekiant užtikrinti etišką ir dalykinį bendravimą, patvirtintas etikos kodeksas, kurio pagrindinės nuostatos yra nešališkumas, pagarba, privatumas, nesuinteresuotumas.
-
Mokomasis Europos Parlamentas
2003 iki šiol
Tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi ES klausimais, politiniu gyvenimu, ugdyti jaunuolių europietišką savimonę. Dalyviai – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai ir mokytojai bei aukštųjų mokyklų studentai. Veikla pradėta vykdyti Lietuvoje 2003 metais, prisijungus prie tarptautinio Mokomojo Europos Parlamento (MEP) fondo. Kasmet organizuojami vietos, regioniniai ir nacionaliniai renginiai, kuriuose dalyvavo per 7000 dalyvių. Kiekvienais metais geriausieji Lietuvos atstovai dalyvauja tarptautinėse MEP sesijose įvairiose ES valstybėse narėse ir kandidatėse. 2011-2014 metais smarkiai išplėtota MEP veikla, paskatino jos narius susiburti į politikos stebėsenos tinklą Žinau, ką renku. Daugiau informacijos rasite www.mep.lt, taip pat Facebook, Youtube, Twitter, Instragram.