Home » Naujienos » Paroda „Pasaulis tavo akimis“ keliauja po Lietuvą

Paroda „Pasaulis tavo akimis“ keliauja po Lietuvą

Paroda „Pasaulis tavo akimis“ jau džiugino Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos žiūrovus. Ji tęsia savo kelionę po Lietuvą.

Lapkritį paroda iškeliavo į kitus didžiuosius Lietuvos miestus.  Klaipėdoje ji rodyta „Nepatogus kinas“ festivalio metu „Kultūros fabrike“, vėliau eksponuota  Kaune, Vytauto Didžiojo universitete.

Klaipėdoje atidarymo renginyje dalyvavo apie 300 – žmonių, atėjusių taip pat pažiūrėti ir „Nepatogaus kino“ seanso.

Kaune paroda atidaryta susitikimu su keliautoja, žurnaliste ir fotografe Berta Tilmantaite, konkurse užėmusia antrąją vietą. Berta – tai viena žinomiausių kelionių fotografių iš Lietuvos – jos darbai puošė National Geographic žurnalo viršelį, o apdovanojimų skaičius išties įspūdingas. Berta su beveik 40 susirinkusiųjų kalbėjo apie tai, kaip kuriami kelionių fotoreportaža, kaip randamos autentiškos istorijos besivystančiose šalyse, kaip fiksuoti besivystančių šalių žmonių iššūkius ir vargus nežeminant žmonių orumo, kaip atrasti savitą stilių ir pan. Susitikimą, vykusį greta VDU esančioje Vero Cafe, moderavo Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platformos direktorė Marta Čubajevaitė.

Berta_Kaune

Nugalėtojų fotografijos eksponuojamos projekto „Žiniasklaida vystymuisi“ partnerių parodose Slovakijoje, Estijoje, Latvijoje, Čekijoje. Parodą gruodžio mėn. pirmoje pusėje vėl bus galima išvysti Swedbank centrinėje būstinėje (Konstitucijos g. 20) bei Europos metų vystymuisi baigiamajame renginyje Užsienio reikalų ministerijoje.

Paroda Vilniuje „Multikine“ veikė nuo spalio 16 – 20 ir 22- 25 dienomis. Čia ją apytiksliai pamatė apie 4000 žmonių. Vėliau penkias darbo dienas paroda demonstruota Europos Parlamento informacijos centre Vilniaus centre, sutraukusi apie 100 lankytojų. Spalio 20 dieną paroda spėjo papuošti tarptautinės konferencijos “Įsitraukime. Bendradarbiaukime. Skleiskime patirtį” vakaro priėmimą, o 21 d. – pačią konferenciją, vykusią Euopos Komisijos atstovybėje.  Visą gruodį paroda mažesniu formatu keliaus po mažesnius Lietuvos miestelius – šį turą organizuoja Baltijos labdaros fondas.

Foto konkursas ir paroda „Pasaulis tavo akimis“ organizuoti pagal tarptautinį projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ (Media4Development), finansuojamą Europos Komisijos.  Projekte dalyvauja nevyriausybinės organizacijos: viešoji įstaiga „Europos namai“,Nacionalinė Nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NVVBO),„Mondo“ (Estija), „People in Need“ (PIN, Čekija),„PMVRO Slovakia“ (Slovakija), „Green Liberty“(Latvija), Žiniasklaidos ir vystymosi fondas (VIKES, Suomija) ir Nevyriausybinių organizacijų Afganistano grupė (BAAG. Didžioji Britanija ir Airija). Projektu siekiama kartu su žiniasklaida didinti visuomenės supratimą apie globalizacijos sąsajas ir iššūkius.

Ilgamečiai projektai

2022 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031