Home » Naujienos » Lietuvos žiniasklaidos atstovai vyks į Afrikos ir Azijos besivystančias šalis

Lietuvos žiniasklaidos atstovai vyks į Afrikos ir Azijos besivystančias šalis

Tarptautinis projektas Žiniasklaida vystymuisi (angl. Media4Development), skirtas supažindinti žurnalistus su besivystančiomis šalimis ir joms teikiama pagalba, įgyvendinamas kartu su Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NNVBO Platforma). Trejus metus truksiančiame projekte žurnalistai lankysis įvairiose Afrikos ir Azijos šalyse.

Prieš keliones žiniasklaidos atstovai dalyvaus specialiuose mokymuose, kuriuose išsamiai susipažins su padėtimi ir iššūkiais konkrečiose besivystančiose šalyse, žurnalistų etikos reikalavimais, reportažų iš vizitų vietos rengimo specifika. Po apsilankymų besivystančiose šalyse bus transliuojami dokumentiniai filmai ir radijo reportažai Lietuvos radijo ir televizijos laidose, skelbiami straipsniai  nacionaliniuose dienraščiuose ir naujienų portaluose apie ekonomines, socialines ir aplinkosaugines aktualijas.

Projekte noriai sutiko dalyvauti nacionalinės žiniasklaidos atstovai, tiek vadovai, tiek žurnalistai iš Lietuvos radijo ir televizijos, 15min.lt, Verslo žinių ir Lietuvos žinių.

„Manau, žurnalistams smalsu ir svarbu patiems pamatyti ir patirti tai, kas vyksta pasaulyje, kuris yra sunkiai pasiekiamas dėl politinių ar ekonominių priežasčių. Juo labiau, kad šią informaciją apie tai, kas vyksta pasaulyje, žurnalistai kasdien gauna iš antrinių šaltinių.  Iki šiol buvo organizuojamos žurnalistų ir žymių menininkų bei visuomenės veikėjų kelionės į paramos šalis, bet daugiausia į Rytų partnerystės šalis tokias, kaip Ukraina, Gruzija, Moldova. Taip pat žurnalistai ne kartą lankėsi ir Afganistane bei Palestinoje. Tačiau šis projektas, turbūt, yra pirmasis, kuriame apie 10 žurnalistų lankysis keliose Afrikos ir Azijos šalyse ir apie savo patirtis papasakos Lietuvos žmonėmis dokumentiniuose filmuose ir radijo laidose, straipsniuose ir tiesiog savo įžvalgose socialinėse medijose“ – sako projekto vadovė, VšĮ „Europos namai“ direktorė Judita Akromienė.

Projektas Žiniasklaida vystymuisi vykdomas bendradarbiaujant nevyriausybinėms organizacijoms iš naujųjų ES šalių ir ilgametę patirtį vystomojo bendradarbiavimo srityje turinčiomis organizacijomis iš ES senbuvių. Projektą koordinuoja Estijos nevyriausybinė organizacija Mondo, įgyvendindama jį kartu su  Estijos nacionaline televizija (Estonian Public Broadcasting Company). Projekte taip pat dalyvauja šios organizacijos: PIN (People in Need, Čekija), PMVRO Slovakia (Slovakijos NVVBO platforma), Green Liberty (Latvija), VIKES (Suomijos fondas žiniasklaidai ir vystymuisi) ir BAAG (Britanijos ir Airijos organizacijų Afganistano grupė).

Projektas yra finansuojamas Europos Komisijos lėšomis. Juo siekiama žiniasklaidos priemonių  pagalba pagilinti Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos ir Slovakijos gyventojų supratimą apie globalaus pasaulio iššūkius ir sąsajas tarp besivystančių ir išsivysčiusių šalių.

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930