Home » Naujienos » Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pritarė NVO fondo įkūrimui

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pritarė NVO fondo įkūrimui

Balandžio 18 dieną Nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai susitikime su Premjeru Sauliumi Skverneliu aptarė NVO plėtros įstatymo naujos redakcijos projektą, kurį parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis. Premjeras pritarė NVO plėtros įstatymo projektui ir pažadėjo, kad biurokratinės kliūtys, trukdančios šiam teisės aktui atsidurti LR Seimo pavasario sesijoje, bus įveiktos. Pasak S.Skvernelio, NVO fondas, kuris numatytas šio įstatymo projekte, taip pat bus įkurtas, kaip ir numatyta LR Vyriausybės programos įgyvendinimo plane.

SADM parengtame NVO plėtros įstatymo projekte kertinės pataisos yra dvi: įkurti NVO fondą bei sukurti viešai ir neatlygintinai prieinamą NVO duomenų bazę. Ministras Pirmininkas pritarė siekiui sukurti NVO fondą, kuris būtų formuojamas iš ne pelno subjektams nepaskirstyto procento nuo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) likučio. S.Skvernelis palaikė ir NVO duomenų bazės, administruojamos Juridinių asmenų registro, sudarymą. Ši bazė būtų patikimas, atviras ir nemokamas informacijos šaltinis valstybės institucijoms ir visuomenei, kuris padidintų NVO sektoriaus skaidrumą Lietuvoje.

Nevyriausybinės organizacijos vienija daugiau nei milijoną Lietuvos piliečių. Todėl NVO fondas būtų konsoliduotas ir strateginis įrankis, stiprinantis ekspertinius pilietinės visuomenės atstovų gebėjimus efektyviai dalyvauti viešojoje politikoje, sprendimų priėmime ir jų įgyvendinime. Tokie fondai jau veikia Estijoje, Latvijoje, Kroatijoje ir kitose Vidurio ir Rytų Europos šalyse, o šių metų balandžio 19 d. Europos Parlamentas svarstys ir Europos NVO fondo steigimo klausimą.

LRVK_20180418_0017
Dariaus Jaunučio nuotr.

Daugiau informacijos;
Judita Akromienė,
Nacionalinio švietimo NVO tinklo koordinatorė
Mob. +370 686 17517
El.paštas: info@svietimotinklas.lt

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930