Home » ivykiai » Lietuvos jaunuoliai dalyvaus tarptautinėje MEP sesijoje Berlyne

Lietuvos jaunuoliai dalyvaus tarptautinėje MEP sesijoje Berlyne

Lietuvos jaunuolių delegacija šių metų lapkričio 8-15 d. dalyvaus tarptautinėje Mokomojo Europos Parlamento sesijoje Berlyne, Vokietijoje. Čia Lietuvai atstovaus nacionalinę atranką sėkmingai praėjusi jaunuolių komanda: Rūta Sičiūnaitė  iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, Gintarė Venckutė  iš Klaipėdos licėjaus, Simona Jurkšaitytė  iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos, Paulius Rauba  iš ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Stanislovas Kujalis  iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos. Vienam iš komitetų pirmininkauti pakviesta Emilė Radytė  iš Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje.

„Į tarptautinę MEP sesiją važiuoju jau antrą kartą, šįkart – kaip socialinės apsaugos ir darbo komiteto pirmininkė. Pavasarį dalyvavau tarptautinėje sesijoje Neapolyje ir buvau pakviesta pirmininkauti kitoje sesijoje. Nekantrauju dirbti su moksleiviais iš visos Europos ir išgirsti naujų minčių, padėsiančių parengti tarptautinį bendradarbiavimą atspindinčią rezoliuciją dėl senėjančios visuomenės ir su tuo susijusiu poveikiu darbo rinkai“, – įspūdžiais dalinasi Emilė Radytė.

Visą savaitę dalyviai diskutuos komitetuose ir rengs rezoliucijas su savo bendraamžiais iš visų Europos Sąjungos valstybių narių ir kandidačių. Per 150 jaunuolių dalinsis nuomonėmis ir ieškos sutarimo jaunimo įgalinimo, piliečių aktyvesnio dalyvavimo demokratiniuose procesuose, pabėgėlių politikos, kovos su tarptautiniu turizmu ir kitais aktualiais klausimais. Sesijos pabaigoje vyksiančiame plenariniame posėdyje dalyviai priims bendrą poziciją, balsuodami dėl parengtų rezoliucijų.

„Ši sesija pažymės metus nuo tada, kai pradėjau dalyvauti MEP veikloje. MEP mokymai paskatino mane labiau domėtis ES politika ir pačiu Europos gyvenimu, atvėrė duris į kitus projektus tokius, kaip iniciatyva Žinau, ką renku ir leido man geriau suprasti pasaulį. Be galo džiaugiuosi galėdamas atstovauti Lietuvai šį lapkritį vyksiančioje sesijoje“, – džiaugiasi delegacijos narys Stanislovas Kujalis.

Jaunuolių dalyvavimą tarptautinėje sesijoje remia MEP alumnis Mantas, kuriam esame labai dėkingi!

IGA_8782

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930