Home » Naujienos » Lietuvių iniciatyva pristatyta Pasaulio demokratijos forume

Lietuvių iniciatyva pristatyta Pasaulio demokratijos forume

Lapkričio 7-9 dienomis Europos Tarybos organizuojamame Pasaulio demokratijos forume, kuriame dalyvauja politikai, ekspertai ir aktyvistai iš viso pasaulio, pristatyta Lietuvos jaunimo iniciatyva „Žinau, ką renku“.

Šių metų Pasaulio demokratijos forumo tema – demokratija ir švietimas. Forume dalyvauja atstovai iš skirtingų pasaulio šalių, čia pristatomos išskirtinės idėjos kaip gerinti demokratijos veikimą ir įtraukti visuomenę į valstybės kūrimą pasitelkiant švietimą. Geriausia išrinkta iniciatyva bus apdovanota demokratijos inovacijos prizu.

Politikos stebėsenos iniciatyva „Žinau, ką renku“, veikianti jau trečius metus, prieš šių metų Seimo rinkimus suorganizavo 45 debatus tarp kandidatų į Seimą skirtingose Lietuvos savivaldybėse, kuriuose dalyvavo 4500 žiūrovų gyvai, o dar 150 000 stebėjo virtualiai. Taip pat iniciatyva siūlo unikalų tiesioginio bendravimo tarp politikų ir rinkėjų įrankį, internetinę platformą www.zinaukarenku.lt, kur kiekvienas galėjo užduoti klausimą pasirinktiems kandidatams. Iniciatyvą įgyvendina jauni žmonės ir prie savanorių šiemet prisijungė beveik 200 jaunų žmonių iš skirtingų Lietuvos miestų.

Iniciatyvos tikslas – stiprinti dialogą tarp politikų ir rinkėjų bei skatinti sąmoningą ir informuotą pasirinkimą rinkimuose. Po 2016 m. Seimo rinkimų iniciatyvos veikla nesibaigia, toliau bus vykdoma išrinktų politikų veiklos stebėsena: bus organizuojami susitikimai su Seimo nariais, o internetinėje platformoje bus skelbiama kaip politikai vykdo duotus įsipareigojimus.

„Lietuvių iniciatyva tokiame formate pristatyta pirmą kartą ir tai reiškia didelį pripažinimą. Pasibaigus rinkimams visuomenės politinis raštingumas, jaunų žmonių įtraukimas ir politikų atskaitingumas išlieka svarbi problema, todėl, tikimės, jog sulauksime paramos ir pripažinimo ne tik tarptautiniu lygiu, bet ir Lietuvoje“, – teigia iniciatyvą forume pristačiusi ir apie jaunų žmonių dalyvavimą rinkimuose diskutavusi iniciatyvos koordinatorė Aušrinė Diržinskaitė.

Daugiau apie „Pasaulio demokratijos forumą“: www.coe.int/en/web/world-forum-democracy/home

Daugiau apie iniciatyvą: www.zinaukarenku.lt

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930