Dienraščio Lietuvos žinios žurnalistė Rosita Garškaitė kartu su kitais žurnalistais iš Rytų ir Vidurio Europos tyrinėja aplinkosaugos ir kitus aktualius klausimus skaitlingiausioje Afrikos šalyje – Nigerijoje. Apsilankę Ogoni kaimuose Nigerio deltoje, žurnalistai susipažino su žala, kurią sukėlė naftos gavyba bei išsiliejimai žmonėms ir jų gyvenamai aplinkai, vietos gyventojų kova dėl savo žemės paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje bei šiandienine situacija.
Po Ogoni bendruomenės taikių protestų, bendrovė Shell pasitraukė iš Ogonilando 1993 m. sausio mėn., tačiau Nigerijos karinė valdžia žiauriai susidorojo su Ogoni bendruomenėmis ir 1995 m. lapkričio 10 d. įvykdė mirties bausmę protestų organizatoriams.
Naftos kompanijos Shell padaryta žala iki šiol nėra ištaisyta, tad bendruomenės iki šiol kovoja dėl jų gyvenamos aplinkos išvalymo. Žurnalistų vizitą organizavo Suomijos Žiniasklaidos ir vystymosi fondas (VIKES) pagal tarptautinį projektą „Žiniasklaida vystymuisi“ (Media4Development), finansuojamą Europos Komisijos. Projekte dalyvauja nevyriausybinės organizacijos: viešoji įstaiga „Europos namai“, Nacionalinė Nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma (NVVBO), „Mondo“ (Estija), „People in Need“ (PIN, Čekija), „PMVRO Slovakia“ (Slovakija), „Green Liberty“ (Latvija), Žiniasklaidos ir vystymosi fondas (VIKES, Suomija) ir Nevyriausybinių organizacijų Afganistano grupė (BAAG. Didžioji Britanija ir Airija). Projektu siekiama kartu su žiniasklaida didinti visuomenės supratimą apie globalizacijos sąsajas ir iššūkius.