Home » Naujienos » Jaunuoliai nepalieka politikų ramybėje

Jaunuoliai nepalieka politikų ramybėje

Iniciatyva „Žinau, ką renku“ organizuoja jaunimo susitikimus su Lietuvos politikais, siekdama stiprinti jų tarpusavio dialogą ir  užtikrinti rinkiminių pažadų, patvirtintų programų įgyvendinimo stebėseną.

Spalio 23 d. Kaune, jaunuoliai diskutavo su Kauno miesto savivaldybės tarybos vicemeru Simonu Kairiu. Susitikimo metu vicemeras atskleidė, jog vienu savo prioritetų laiko pasirengimą ir dalyvavimą konkurse dėl Kauno paskelbimo Europos kultūros sostine. Anot p. Kairio jau pats paraiškos rengimas, teikiant Kauno miesto kandidatūrą Europos Komisijai Europos kultūros sostinės statusui gauti suformuos miesto vystymosi kryptis, mobilizuos miestą, duos naujų impulsų miesto plėtrai.  Diskusijos metu iškilo ir kitas svarbus klausimas, pasak vicemero, jau įtrauktas į darbotvarkę: kaip išlaikyti jaunimą mieste, po to, kai jie baigia studijas. Nors Kaune daug aukštųjų mokyklų, bet didžiulis jaunų žmonių potencialas neišnaudojamas, stinga jaunimo ne tik sportiniame, bet ir visuomeniniame miesto gyvenime.

Paklaustas, kodėl Kauno miesto savivaldybės valdančioji koalicija iki šiol nėra patvirtinusi savo veiklos plano vicemeras teigė: „Praėjusi valdžia turėjo programą, bet niekas nevyko. Dabar programos nėra, bet žmonės mato pokyčius“. Tačiau kyla klausimas, kaip be oficialaus patvirtinto dokumento rinkėjai gali vertinti  Kauno miesto Tarybos veiklą, jos efektyvumą bei skaidrumą, kaip bus užtikrinamas Tarybos atskaitingumas rinkėjams?

Tęsiant Europos Parlamento narių veiklos stebėseną, spalio 24 d., Vilniuje jaunuoliai susitiko su EP nariu Broniumi Rope. Pagrindinis parlamentaro prioritetas Europos Parlamente – Lietuvos ūkininkų interesų gynimas ir regionų klestėjimas. Parlamentaras sakė daug dirbantis siekiant mažinti genetiškai modifikuotos produkcijos vartojimą, taip pat teikiantis paklausimus Komisijai, kuriais prašo paaiškinti ir pasiaiškinti dėl siūlomų teisės aktų.

Artimiausiu metu numatoma ir daugiau susitikimų su savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento nariais.

„Žinau, ką renku“ – tai nepriklausoma ir nešališka Lietuvos jaunimo iniciatyva, siekianti užtikrinti skaidrią politiką ir raštingą rinkėjo pasirinkimą. Iniciatyva pradėjo veikti 2014 metais, kuomet buvo sukurta virtuali Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų stebėsenos platforma. 2015 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų metų iniciatyva organizavo debatus tarp kandidatų į merus. Iniciatyvos veiklą remia ES programa „Erasmus+“.

Daugiau informacijos: www.zinaukarenku.lt

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930