Home » ivykiai » Fotoparodos „Pasaulis tavo akimis“ atidarymas įvyks „Nepatogaus kino“ festivalio metu

Fotoparodos „Pasaulis tavo akimis“ atidarymas įvyks „Nepatogaus kino“ festivalio metu

Fotokonkurso „Pasaulis tavo akimis“ dalyvių fotografijų iš besivystančių šalių paroda bus atidaryta kino festivalio „Nepatogus kinas“ metu spalio 16 dieną, penktadienį, 19 val. kino teatre „Multikinas“, Vilniuje.  Renginyje bus paskelbti konkurso nugalėtojai ir paaiškės, kas keliaus ieškoti naujų foto istorijų į Rytų Afrikos perlu vadinamą Keniją.

Europos metams vystymuisi minėti skirtas konkursas „Pasaulis tavo akimis“ sudomino gausų būrį profesionalių fotografų ir fotografijos mėgėjų – keliautojų, savanorių ir kitais tikslais besivystančiose šalyse apsilankiusių žmonių. Iš beveik 80-ies užsiregistravusių, savo darbus konkursui atsiuntė 49 dalyviai. Konkursui pateiktuose darbuose autoriai vaizduoja jaudinančias, tikras žmonių istorijas iš Afrikos, Azijos ir kitų žemės kampelių, kuriuose kasdienybė gerokai skiriasi nuo mūsiškės. Fotografijas papildo pasakojimai, atskleidžiantys mūsų žvilgsnį  realybę šiose šalyse.

„Džiaugiamės tokiu gausiu dalyvavimu konkurse ir esame maloniai nustebinti, kad fotografų žvilgsnis užfiksavo tokias jautrias ir opias „nematomo“ žmonių gyvenimo akimirkas skirtinguose pasaulio kraštuose“ – sako Judita Akromienė, viena iš konkurso organizatorių, viešosios įstaigos „Europos namai“ vadovė.

Pasaulis tavo akimis_Photo_Zivile_Eidukeviciute_Togo
Fotografijos autorė Živilė Eidukevičiūtė, Togas

Po apdovanojimo, bus rodomas dokumentinis filmas „Dramblio svajonė“ (Belgija, Jungtinė Karalystė, 2014, rež. Kristof Bilsen, 72 min.). Filmas „Dramblio svajonė“ – trijų Kongo Demokratinės Respublikos valstybinių institucijų ir jų darbuotojų istorijos, atskleidžiančios Kinšasos, trečio pagal dydį Afrikos miesto, gyventojų kasdienybę ir pastangas išgyventi. Pagrindiniai veikėjai – pašto kasininkė, du geležinkelio stoties darbuotojai ir vienintelė gaisrininkų brigada. Poetiškame, su didele empatija herojams sukurtame filme ne tik perteikiamas šalies nuosmukis, tačiau kartu subtiliai kvestionuojamas praėjusio ir ateinančio (naujojo) kolonializmo vaidmuo Kongo Demokratinės Respublikos istorijoje. Po filmo turėsite galimybę pabendrauti su autoriais.

Paroda Vilniuje „Multikine“ (Ozo g. 18)  veiks spalio 16-25 dienomis, Klaipėdoje „Kultūros fabrike“ (Bangų g. 5A) – lapkričio 4-8 dienomis, Kaune Vytauto Didžiojo universiteto foje (Daukanto g. 28) lapkričio 16-26 dienomis. Apie atidarymo renginius Kaune ir Klaipėdoje informacija bus paskelbta spalio pradžioje mūsų tinklapyje.

Fotokonkurso organizatoriai – VšĮ „Europos namai” kartu su Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma. Konkursas yra projektų 2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą bei Žiniasklaida vystymuisi (Media4Development) dalis. Konkursas finansuojamas Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Daugiau informacijos apie Europos metus vystymuisi rasite čia.

Ilgamečiai projektai

2022 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930