Projektui „Žiniasklaida vystymuisi“ baigiantis, kviečiame skaityti jau penktajį specialųjį naujienlaiškį, skirtą globaliajam švietimui. Ankstesniuose leidiniuose pristatėme 2015 metais įvykusius pokyčius vystomojo bendradarbiavimo politikoje, pasaulį ištikusia migracijos krizę, humanitarinės pagalbos sampratą ir naujoves, kurias paskatino prieš du metus Jungtinių Tautų priimti Darnaus vystymosi tikslai. Kiekviename numeryje dalijomės ekspertų komentarais, lyginome situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, pristatėme unikalias patirtis. O šiame numeryje galėsite išsamiau patyrinėti visas šias sritis apjungiantį globalųjį švietimą.
Čia susipažinsite su globaliojo švietimo raida ir ateities tendencijomis, globaliojo pilietiškumo švietimo padėtimi nuolat kintančiame pasaulyje, svarbiausiais tarptautiniais dokumentais, o taip pat kaimynų estų patirtimis, šios srities ekspertų nuomonėmis apie tai, ko reikia siekiant sėkmingo globalaus pilietiškumo švietimo, ir žinoma globaliojo švietimo padėtimi Lietuvoje.
Globalusis švietimas, arba globaliojo pilietiškumo ugdymas, iki šiol Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, yra terra incognita. Tačiau tai nepaprastai svarbi visapusiško švietimo sritis, skirta ugdyti asmenybę, kuri kritiškai mąsto, geba suprasti globalaus pasaulio aspektus, sąsajas ir ryšius bei asmeninį vaidmenį dalyvaujant globaliuose pokyčiuose. Globalizacija ir stiprėjantys tarpusavio ryšiai tokiose srityse, kaip prekyba, vartojimas, aplinkosauga, technologijos, taip pat ir mūsų pačių dalyvavimas tarptautinėse veiklose, santykiai su žmonėmis bei mūsų kasdieniniai sprendimai jau seniai peržengė valstybių ir net žemynų ribas.