Nepaisant 2015 m. sukelto informacinio triukšmo, skirto Europos vystomojo bendradarbiavimo metams (Eurobarometro duomeninmis žinančių, kad 2015-ieji buvo paskelbti Europos vystomojo bendradarbiavimo metais, dalis tarp Lietuvos respondentų buvo didžiausia visoje Europos Sąjungoje), Lietuvos gyventojų pritarimas ir ryžtas remti skurstančias pasaulio šalis ir jų žmones tendencingai silpnėja. Nors žiniasklaida dažniausiai yra vienintelis kanalas, kuriuo informacija apie besivystantį pasaulį pasiekia šalies žmones, pagalbos besivystančioms šalims temos, deja, iki šiol yra pristatomos tik viešosios erdvės paraštėse.
Kaip parodė šių metų lapkritį atliktas kokybinis tyrimas su didžiųjų Lietuvos naujienų portalų atstovais, norint, kad besivystančių šalių problemos atsidurtų tarp svarbių pasaulio naujienų, būtina stiprinti pačių žurnalistų kompetencijas. Tam, kad žurnalistai galėtų profesionaliai analizuoti besivystančių šalių politinės, ekonominės ar socialinės raidos įvykius, pasakoti autentiškas ten gyvenančių žmonių istorijas, o ne vien interpretuoti oficialius dokumentus ar apibendrintas pozicijas, jie patys turi suprasti it patirti ten vykstančius procesus. O tam reikia sudaryti sąlygas jiems dalyvauti tarptautiniuose mokymuose ir lankytis besivystančiose šalyse, stiprinti partnerystę tarp žiniasklaidos ir NVO, valstybės ir akademinių institucijų. Šių sričių ekspertų žinios ir įžvalgos, anot portalų atstovų, padėtų išvengti besivystančių šalių stigmatizavimo ir parodyti globalių problemų aktualumą Lietuvos raidai.
Tyrimą atliko viešoji įstaiga “Europos namai” pagal ES finansuojamą 2015-2017 m. įgyvendinamą projektą “Žiniasklaida vystymuisi”. Projektas vykdomas kartu su Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma.